Τετάρτη, 8 Δεκεμβρίου 2010

ΠΙΝΑΚΑΣ ΠΟΛΙΤΙΣΤΙΚΩΝ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΩΝ 2010-2011 ΥΠΕΥΘΥΝΗ:ΑΠΟΣΤΟΛΙΔΟΥ ΕΛΙΣΑΒΕΤ

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΑ ΠΟΛΙΤΙΣΤΙΚΩΝ ΘΕΜΑΤΩΝ




Διεύθυνση Π.Ε

ΣΥΡΟΣ

Α/Α ΣΧΟΛΕΙΟ ΤΑΞΗ ΑΡ. ΜΑΘ ΤΙΤΛΟΣ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΟΣ ΥΠΕΥΘΥΝΟΙ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟΙ

1 1ο Δημοτικό Σχολείο Ερμούπολης Α 18 «Παίζοντας με τα παραμύθια» Σακκά Κωνσταντίνα

2 1ο Δημοτικό Σχολείο Ερμούπολης Γ 19 «Φιλαναγνωσία και βιβλιοθήκη» Κατσαντώνη Χρύσα

3. 1ο Δημοτικό Σχολείο Ερμούπολης Ε 21 «Παίζοντας με τα βιβλία» Φαρασόπουλος Νεκτάριος

4 1ο Δημοτικό Σχολείο Ερμούπολης Ε 21 «Γνωριμία με τις τέχνες

Κατασκευή ψηφιδωτού» Φαρασόπουλος Νεκτάριος

5 1ο Δημοτικό Σχολείο Ερμούπολης Δ 14 Ηλεκτρονική εφημερίδα Γράβαρη Σοφία



6 1ο Δημοτικό Σχολείο Ερμούπολης Δ 14 Ηλεκτρονική εφημερίδα Πιτταράς Αντώνης

7 1ο Δημοτικό Σχολείο Ερμούπολης Δ 14 «Εκφράζομαι μέσα από την τέχνη»

Γράβαρη Σοφία



8 1ο Δημοτικό Σχολείο Ερμούπολης Δ 14 «Εκφράζομαι μέσα από την τέχνη» Πιτταράς Αντώνης

9 1ο Δημοτικό Σχολείο Ερμούπολης Α 18 «Λέσχη ανάγνωσης» Σακκά Κωνσταντίνα

10 1ο Δημοτικό Σχολείο Ερμούπολης Β 14 «Λέσχη ανάγνωσης» Πασσά Ραφαέλα

11 1ο Δημοτικό Σχολείο Ερμούπολης Β 14 «Λέσχη ανάγνωσης» Καρτσιώτη Ελένη

12 1ο Δημοτικό Σχολείο Ερμούπολης Γ 19 «Λέσχη ανάγνωσης» Κατσαντώνη Χρύσα

13 1ο Δημοτικό Σχολείο Ερμούπολης Δ 14 «Λέσχη ανάγνωσης» Πιτταράς Αντώνης

14 1ο Δημοτικό Σχολείο Ερμούπολης Δ 14 «Λέσχη ανάγνωσης» Γράβαρη Σοφία



15 1ο Δημοτικό Σχολείο Ερμούπολης Ε 21 «Λέσχη ανάγνωσης» Φαρασόπουλος Νεκτάριος

16 1ο Δημοτικό Σχολείο Ερμούπολης ΣΤ 20 «Λέσχη ανάγνωσης» Βαρβιτσιώτης Γιάννης

17 2ο Δημοτικό Σχολείο Ερμούπολης Α 15 «Ο κύκλος του ψωμιού» Λούβαρη Άννα

Μυτιληναίου Ειρήνη

18 2ο Δημοτικό Σχολείο Ερμούπολης Γ 20 Λύκειο Ελληνίδων Σύρου Παλούκας Γεώργιος

19 2ο Δημοτικό Σχολείο Ερμούπολης Γ 20 «Παίζοντας με τη λογοτεχνία» Παλούκας Γεώργιος

20 2ο Δημοτικό Σχολείο Ερμούπολης ΣΤ 17 Έκδοση μαθητικού εντύπου Πουλή Άννα

21 2ο Δημοτικό Σχολείο Ερμούπολης Α 15 «Καρυοθραύστης: λογοτεχνία-τέχνη-θέατρο»

Λούβαρη Άννα

22 2ο Δημοτικό Σχολείο Ερμούπολης Β 17 «Καρυοθραύστης: λογοτεχνία-τέχνη-θέατρο»

Περπινιά Τέτα

Μυτιληναίου Ειρήνη

23 2ο Δημοτικό Σχολείο Ερμούπολης Γ 20 «Καρυοθραύστης: λογοτεχνία-τέχνη-θέατρο»

Παλούκας Γεώργιος

24 2ο Δημοτικό Σχολείο Ερμούπολης Δ 20 «Καρυοθραύστης: λογοτεχνία-τέχνη-θέατρο»

Κωνσταντινίδου Χριστίνα

25 2ο Δημοτικό Σχολείο Ερμούπολης Ε 14 «Καρυοθραύστης: λογοτεχνία-τέχνη-θέατρο»

Καπετάνου Αφροδίτη

26 2ο Δημοτικό Σχολείο Ερμούπολης ΣΤ

17

«Καρυοθραύστης: λογοτεχνία-τέχνη-θέατρο»



Πουλή Άννα

Σταμπουλή Μαρία

27 5ο Δημοτικό Σχολείο Ερμούπολης Β 42 «Προσεγγίζοντας μια θεατρική παράσταση» Καφετζή Σοφία

Πάντου Σπυριδούλα

28 5ο Δημοτικό Σχολείο Ερμούπολης Γ 12 «Εκπαίδευση Πολιτισμός και αειφόρος ανάπτυξη» Σακκά Νόνη

29 5ο Δημοτικό Σχολείο Ερμούπολης Δ 16 «Γνωριμία με την τέχνη της ζωγραφικής» Τολίκα Αικατερίνη

30 5ο Δημοτικό Σχολείο Ερμούπολης Δ 16 «Τα παιχνίδια άλλοτε και σήμερα» Τολίκα Αικατερίνη

31 5ο Δημοτικό Σχολείο Ερμούπολης Γ 12 «Προσεγγίζοντας μια θεατρική παράσταση» Σακκά Νόνη

Παπά Ευαγγελία

32 6ο Δημοτικό Σχολείο Ερμούπολης Α 19 «Παραμύθια και εικόνες» Ραουζαίου Καρμελίνα

33 Δημοτικό Σχολείο Ποσειδωνίας Δ1 14 «Πάμε σινεμά» Κουβαλάκης Αθανάσιος

34 Δημοτικό Σχολείο Ποσειδωνίας Δ2 15 «Πάμε σινεμά» Μιξαφέντη Χριστίνα

35 Δημοτικό Σχολείο Ποσειδωνίας Ε2 15 «Πάμε σινεμά» Αθανασοπούλου Αγγελική

36 Δημοτικό Σχολείο Ποσειδωνίας Δ1 14 «Εργαστήρι ζωγραφικής» Κουβαλάκης Αθανάσιος

37 Δημοτικό Σχολείο Ποσειδωνίας Δ2 15 «Εργαστήρι ζωγραφικής» Αθανασοπούλου Αγγελική

38 Δημοτικό Σχολείο Ποσειδωνίας ΣΤ1 14 «Ιστορία του τόπου μας» Περπινιά Ειρήνη

39 Δημοτικό Σχολείο Ποσειδωνίας ΣΤ2 13 «Ιστορία του τόπου μας» Ρούσσου Μαρία-Αλοϊσία

40 Δημοτικό Σχολείο Βάρης Μάννα Α1 15 «Μουσικοκινητική» Μυτιληναίου Ειρήνη

41 Δημοτικό Σχολείο Βάρης Μάννα Α2 14 «Μουσικοκινητική» Κωνσταντινίδου Ράνια

42 Ιδιωτικό Σχολείο

«Άγιος Γεώργιος» Γ 12 «Διατροφή και παράδοση» Βαρθαλίτου Ελεωνόρα

43 Νηπιαγωγείο Ποσειδωνίας Ολοήμερο 16 «Θάλασσα και πολιτισμός» Φρέρη Ρόζα

44 Νηπιαγωγείο Ποσειδωνίας Κλασσικό 15 «Τραγουδάμε τη θάλασσα» Φοράδη Ευγενία

Παπατσίμπα Βασιλική

45 Νηπιαγωγείο Άνω Σύρου Ολοήμερο-Κλασσικό 24 «Γλυκές περιπέτειες» Μπέλλου Ευανθία

Καίσαρη Ευγενία

46 5ο Νηπιαγωγείο Ερμούπολης Κλασσικό 18 «Παιχνίδια του χθες» Σταυρινού Σταματία



ΑΝΔΡΟΣ

47 Δημοτικό Σχολείο Γαυρίου Άνδρου Β 10 «Η ελιά του χθες και του σήμερα» Γκαντρή Ευγενία

48 Δημοτικό Σχολείο Όρμου Κορθίου Γ 15 «Ήταν κάποτε στον Όλυμπο» Τσακνάκης Θωμάς

49 Δημοτικό Σχολείο Όρμου Κορθίου ΣΤ 11 «Οι πλανήτες και οι ονομασίες τους» Παπαϊωάννου Νικόλαος

Τσορτανίδου Εύχαρις

50 Νηπιαγωγείο Χώρας Άνδρου Ολοήμερο 18 «Διαβάζω μέσα στο νερό το α, το β και το ρο» Ασυνανόγλου Άννα

51 Νηπιαγωγείο Χώρας Άνδρου



Ολοήμερο

Κλασσικό 38 «Παραμύθια και εικόνες» Καμπάνα Θεώνη

52 Νηπιαγωγείο Χώρας Άνδρου Ολοήμερο

Κλασσικό 38 «Παραμύθια και εικόνες» Ρέτσου Βασιλική

Μποζάκη Ευαγγελία

53 Δημοτικό Σχολείο Χώρας Άνδρου Δ2 18 «Παραδοσιακά παιχνίδια από την Ελλάδα και τον κόσμο» Λαμπριάδου Μαρία

Ψυχογιός Γιώργος

54 Δημοτικό Σχολείο Χώρας Άνδρου Δ1 16 «Μικρός τόπος, μεγάλη γλώσσα» Περτέση Αλίκη

55 Δημοτικό Σχολείο Χώρας Άνδρου Ε1 16 «Επαγγέλματα της Άνδρου τότε και τώρα» Νταντάμη Μαριάνθη-Φιλοθέη

56 Δημοτικό Σχολείο Μεσαριάς Άνδρου Γ,Δ 17 «Το σκάκι και το σχολείο: μια ουσιώδης σχέση» Ζαπουνίδης Θωμάς



ΤΗΝΟΣ

57 1ο Δημοτικό Σχολείο Τήνου Ε1 12 Η μαρμαροτεχνία στην Τήνο Δεσίπρη Μαριγούλα

58 1ο Δημοτικό Σχολείο Τήνου Ε2 12 Η μαρμαροτεχνία στην Τήνο Τσακίρη Μαργαρίτα

59 3ο Νηπιαγωγείο Τήνου Κλασσικό 22 Η συμβολή του μαρμάρου στον πολιτισμό της Τήνου Φούκα Γεωργία

Ρουγγέρη Φραγκίσκα









ΜΥΚΟΝΟΣ

60 Νηπιαγωγείο Άνω Μεράς Μυκόνου Κλασσικό

43 Η λαϊκή παράδοση της Μυκόνου Σαλπάρα Ελένη

61 Νηπιαγωγείο Άνω Μεράς Μυκόνου Ολοήμερο 43 Η λαϊκή παράδοση της Μυκόνου Πολιτάκη Πολυκλείτη



ΘΗΡΑ

62 Δημοτικό Σχολείο Επισκοπής Γωνιάς Θήρας Ε1 18 «Μικροί αναγνώστες» Κυριακίδου Δέσποινα

63 Δημοτικό Σχολείο Επισκοπής Γωνιάς Θήρας Ε2 19 «Μικροί αναγνώστες» Κονιτοπούλου Αφροδίτη

64 Δημοτικό Σχολείο Επισκοπής Γωνιάς Θήρας Γ2 16 «Ταξίδι στη χώρα των χρωμάτων» Βασιλειάδου Πηνελόπη

65 Δημοτικό Σχολείο Επισκοπής Γωνιάς Θήρας 13 «Ο ελληνικός γάμος» Βαμβακούλα Αλεξάνδρα

66 Δημοτικό Σχολείο Επισκοπής Γωνιάς Θήρας 14 «Ένας πολύχρωμος κόσμος» Νταλαμπύρα Σοφία

67 Νηπιαγωγείο Μεγαλοχωρίου Θήρας Κλασσικό 9 Πίνακα, πίνακα πες μου την ιστορία σου Μαγνησιώτη Μελπομένη

68 Δημοτικό Σχολείο Εμπορείου Θήρας Α,Β,Γ,Δ,Ε,ΣΤ 236 Έκδοση μαθητικού εντύπου Βαλιάνου Στέλλα,

Σπυρόγλου Αργυρώ,

Σακκάς Ιωάννης,

Σαράφη Ζωή,

Καραμολέγκος Γεώργιος,

Σουρλή Κατερίνα,

Σιγάλα Θεώνη,

Βάλτση Ευγενία,

Μακρυδάκης Σπύρος,

Κυρβέης Κώστας,

Μπαχαροπούλου Ευτυχία,

Σταυροπούλου Κωνσταντίνα,

Ευαγγελάτου Αντιγόνη,

Κουπίδου Αγγελική,

Βαθής Σωτήριος



ΙΟΣ

69 Δημοτικό Σχολείο Ίου Ε 14 Ιστορία του τόπου μας Πορταρίτη Στυλιανή







ΚΕΑ

70 Δημοτικό Σχολείο Ιουλίδας Κέας Δ 16 Τα επαγγέλματα της Κέας Χρονόπουλος Χρήστος
71 Δημοτικό Σχολείο Ιουλίδας Κέας Γ 9 Τα επαγγέλματα της Κέας

Δεν υπάρχουν σχόλια:

Δημοσίευση σχολίου